Kaip tinkamai prižiūrėti papuošalus?

Kiekvienas žmogus prisižiūri savo namus, taip pat visi rūpinasi ir savo išvaizda bei visai kitais svarbiais dalykais. O prižiūrėdami save visi žmonės rengiasi tik tvarkingais bei stilingais drabužiais, kasdien prausiasi bei atlieka visus kitus būtinus higienos reikalus. Taip kaip savimi, rūpintis ir prižiūrėti reikia ir savo papuošalus. Žinoma, ne visi papuošalai reikalauja išskirtinės priežiūros, tačiau daugumą jų prižiūrėti tikrai reikia, nes priešingu atveju jie gali tiesiog vienaip ar kitaip susidevėti ar tapti ne be tokie puošnūs bei stilingi, kokie buvo tuomet, kai juos įsigijote. Taigi, kokiais papuošalais rūpintis daugiau, o kokiais mažiau? Daugiausiai priežiūros reikalauja papuošalai iš tauriųjų metalų bei tie, kurių gamybai buvo naudojami brangakmeniai.

Jei papuošalai yra auksiniai ar sidabriniai, tuomet labai svarbu retkarčiais juos kruopščiai nuvalyti. Galite tai daryti patys, tačiau vis dėl to geriau papuošalus nugabenti pas juvelyrą ar kitą meistrą, kuris išmanytų šį darbą. Tačiau norint, kad auksiniai ar sidabriniai papuošalai išlaikytų savo pradinę išvaizdą bei blizgesį kuo ilgiau, geriausia būtų kaip įmanoma rečiau leisti jiems reaguoti su įvairiomis buitinės cheminės bei kitomis kenksmingomis medžiagomis. Tai itin aktualu namų šeimininkėms, kurios dažniausiai nemėgsta nusiimti papuošalų dirbdamos įvairius namų ūkio darbus, todėl neretai auksiniai žiedai ar apyrankės laikui bėgant tiesiog praranda savo blizgesį, tai ypač greitai nutinka papuošalams, kurie ne visi yra pagaminti iš aukso ar sidabro, o tėra padengti paviršiniu vieno iš šių metalų sluoksniu. Taigi, norint, kad papuošalai kuo ilgiau išliktų tokie pat žavūs bei spindintys, verčiau dirbant ūkio darbus ar tiesiog prausiantis juos pasidėti į šalį. Taip pat labai kruopščiai reikia prižiūrėti ir papuošalus su brangiaisiais akmenimis.

Juos taip pat reikėtų bent kartą per kelis metus nunešti pas juvelyrą, kuris akmenis nuvalytų su specialiomis priemonėmis. Tokių papuošalų taip pat verčiau nedirginti cheminėmis medžiagomis, nes brangakmeniai taip yra pakankamai jautrūs įvairiems dirgikliams, todėl laikui bėgant akmenų paviršius gali išblukti ar nusitrinti. Žinoma, tai taip pat priklauso nuo to, koks brangakmenis yra naudojamas papuošalo gamybai. Jei tai deimantai, tuomet tikimybės jog išoriniai veiksniai gali pažeisti jo išvaizdą ar formą beveik nėra, nes nereikia pamiršti, jog deimatas yra kiečiausia gamtinė medžiaga, tad jį pažeisti yra ganėtinai sunku, tačiau vis dėl to geriau nerizikuoti ir papuošalus su deimantais prižiūrėti taip pat atsakingai kaip ir bet kokius kitus papuošalus. Nes papuošalai reikalauja tiek pat daug priežiūros kaip ir bet koks kitas dažnai naudojamas dalykas.